DÜN, BUGÜN VE YARIN

İstanbul merkezli olmak üzere ülkemizde 30 yılı aşkın Motosikletli Kurye Mesleği yapılmaktadır. Trafik problemi devam ettiği sürece olmaya da devam edecektir.

Bizimle birlikte yürümek isteyen ve Motosikletli Kurye olmayı başarabilen, kriterlerimize uygun herkesi aramızda görmek isteriz.

Üyelik İçin Şartlar

1. Motosikletli Kurye olmak

2. Motosikletli Kurye Mesleğini benimsemek

3. Dernekten üye referans verebilmek

4. Üyelik sözleşmesini kabul edip form doldurmak

5. dört adet resim

Üyelik Sözleşmesini indirin
Üyelik Formunu İndirin

Üye Kaydı Yenileme

Bu form dan sadece mevcut üyelerin bilgileri düzenlenmektedir. Kayıtlı bilgilerinizde değişiklik olduğu zaman formu kullanarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

  İçimizde motosiklete yıllarını vermiş ustalarda var, bir heves başlayıp sonrasında eğlenmek için süren gençlerde. İş dışında motosiklet kullanmayanda var, tatilde bile üstünden inmeyen de.
  Motosiklet hepimizin ortak noktası doğrudur ama vaz geçilmezi değildir.

  Hani bazı mesleklerin erbabları için ” kolunda bileziği var” denir. Bizimkisi de öyle işte.
  Acil durumda kullandığımız, eve ekmek götürdüğümüz aracımız.

  Sorduklarında, göründüğünden fazlasını anlatmak istiyoruz ama netice bilmeyenin gözünde değişmiyor. Geride kalan 30 küsür yıl biraz olsun “kurye” olayını benimsetmiş olsada, kurye olmayanlar için konu hala “yük asansöründen!” ileri geçemiyor.

  Bizler sadece bir gönderi taşımıyoruz. Bazen pasaport, bazen sevgili için barışma hediyesi, çoğu zaman geç kalmış bir evrak, ameliyata yetişecek protez. Biz aslında anlamını bilenler için “umut taşıyoruz.”

  Her organizasyonda olduğu gibi bir araya gelebilen insanlardan kuruluyuz. İhtiyaç duyulan bir yedek parça, bir gaz teli yada bir zincir kilidinden fazlası aslında. Biz biraraya gelmeyi ve çağrıyı aldığımızda yardıma gitmeyi seviyoruz.

  Dışarıdan görülenden fazlasını görebildiğimiz için bir arada olduğumuzu biliyoruz. Beraber güçlü olduğumuzu biliyoruz.

  Yıllar sonra tekrar başlamak durumunda kaldığım mesleğime saygı duymayanlara inat, ben her zaman en çok saygıyı göstermeye gayret edicem. Allah hiçbirimize kaza bela vermesin.

  Ergün P.